Kontaktpolitiker

Teknik- och fritidsnämnden beslutade 2019-03-20 § 51 att införa kontaktpolitiker för perioden 2019-2022. Detta för att förbättra kontakten och dialogen med idrottsföreningarna.

Nämnden är indelad i följande grupper. Nedan finns e-postadresser till respektive politiker för kontakt:

Fotboll
Tor Billing (SD) tor.billing@karlshamn.se
Staffan Olsson (C) staffan.olsson@karlshamn.se

Dans och bowling
Bodil Frigren Ericsson (L) bodil.ericsson@karlshamn.se
Siri Näslund (S) siri.naslund@karlshamn.se

Gymnastik och handikappföreningar
Görgen Lennarthsson (SD) gorgen.lennarthsson@karlshamn.se
Thomas Qvarnström (MP) thomas.qvarnstrom@karlshamn.se

Häst- och hundsport
Bo Sandgren (S) bo.sandgren@karlshamn.se
Britt Kilsäter (M) britt.kilsater@karlshamn.se

Simning och segling
Magnus Dagmyr (S) magnus@dagmyr.karlshamn.se
Ida-Christina Lindgren (M) christina.lindgren@karlshamn.se

Handboll och amerikansk fotboll
Lennart Ung (KD) lennart.ung@karlshamn.se
Ulf Gustavsson (S) ulf.gustavsson@karlshamn.se

Konståkning och ishockey
Henrik Häggblad (C) henrik.haggblad@karlshamn.se
Catarina Flod (M) catarina.flod@karlshamn.se

Racket och golf
Ulf Ohlsson (M) ulf.ohlsson@karlshamn.se
Elisabet Rosengren (S) elisabet.rosengren@karlshamn.se

Innebandy och orientering
Bo Eloff (SD) bo.eloff@karlshamn.se
Mats Dahlbom (C) mats.dahlbom@karlshamn.se

Kampsport och skytte
Katrin Johansson (S) katrin.johansson@karlshamn.se
Stig Johansson (S) stig.johansson@karlshamn.se

Friidrott och friluftsliv
Håkan Abramsson (SD) hakan.abramsson@karlshamn.se
Peter Lorentzen (MP) peter.lorentzen@karlshamn.se